Οι ποδοσφαιριστές της Λαζίας έχουν εξασφαλίσει το Champions League χάρη στη νίκη στη Νάπολη

Η τέταρτη θέση μετατοπίζεται Φιορεντίνα, μετά τη νίκη 3: 0 εναντίον Κιέβο Βερόνα και τη Νάπολη, μαζί με τον κέρδισε τη συμμετοχή στη φάση των ομίλων του Ευρωπαϊκού Λιγκ.

Λάτσιο σκορ άνοιξε στη Νάπολη 33 λεπτά, όταν άγγιξε ελαφρά Parolovu πυροβόλησε Andújar τερματοφύλακας θα μπορούσε να εκτοπίσει. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου αυξημένη Candreva, η οποία, όπως Parole αποδοθεί αυτή τη σεζόν δέκα χτυπήματα.

Μετά το διάλειμμα, αλλά η χρέωση προπονητής Μπενίτεθ, για τον οποίο ήταν το τελευταίο παιχνίδι στον πάγκο της Νάπολης, η αυξημένη δραστηριότητα και εγκαταστάθηκαν. Και τα δύο γκολ σκόρευσαν τον Higuain, με 18 γκολ που σημείωσαν το καλύτερο σουτ της ομάδας. Στιγμή πριν ανατράπηκε το δεύτερο γκολ που επισκέπτονται μέσος Parole και Λάτσιο έπαιξε σε δέκα.

Αλλά ακόμη και Νάπολη nedohrála πλήρη καταμέτρηση, είκοσι λεπτά πριν από το τέλος του Γκουλάμ έλαβε μια κόκκινη κάρτα. Στις 76.θα μπορούσε να Luličově λεπτό μετά από ένα φάουλ από το σημείο του πέναλτι για να ολοκληρωθεί και να ολοκληρώσουν τον κύκλο εργασιών Higuaín χατ-τρικ, αλλά υπερέβησαν το στόχο. Από την άλλη πλευρά, πέντε λεπτά πριν το τέλος, αποφάσισε να κερδίσει Onazi της Λάτσιο, στο τέλος κάνει άλλη εισερχόμενη παίκτης Κλόζε.

Νάπολη κουπονι στοιχηματοσ τερμάτισε πέμπτος. Η Φιορεντίνα κινήθηκε μπροστά της, νικώντας το Κιέβο με 3-0. Το πέμπτο βραβείο «Βιόλα», σύμφωνα συνέβαλε Ilicic, και Bernardeschi Badelj

Σασουόλο επιβεβαίωσε τη μορφή των πρόσφατων αγώνων και τέταρτη σερί νίκες, Γένοβα νίκησε 3:. 1. Δύο γκολ σκόρεσαν Zaza. Θα μπορούσε ακόμη και να γιορτάσουμε ένα χατ-τρικ στο δεύτερο ημίχρονο είχε μετατραπεί ποινή. Ένα χτύπημα σκόραρε Berardi, ο οποίος φιλοξένησε την ομάδα της Γιουβέντους.

Αν Γένοβα τερμάτισε στην έκτη θέση, αλλά το Europa League δεν μπορεί να παίξει, επειδή η UEFA δεν του χορηγεί άδεια.Ο διαγωνισμός έχει αγωνιστεί πόλη του αντιπάλους Σαμπντόρια, ο οποίος μόλις δεμένα 2: 2 με Πάρμα τελευταία, αλλά παρέμεινε στην έβδομη θέση του σημείου μπροστά από την Ίντερ, ο οποίος νίκησε Έμπολι 4: 3. Δύο γκολ στη νίκη βοήθησε Icardi, ο οποίος με 22 χτυπήματα σε μια εποχή, μοιράστηκε την πρώτη θέση στον πίνακα σκοπευτές Serie A βετεράνος Toni Ελλάς Βερόνα.

Η Ρόμα είχε πριν από τον τελευταίο γύρο εγγυάται τη δεύτερη θέση και ως εκ τούτου συμμετέχοντας στην κύρια ομάδα του Champions League, οπότε δεν χρειάζεται να χάσει 1: 2 με την Palerm. Ο στόχος διαφοράς δόθηκε στη ρύθμιση Belotti. Η Juventus είχε έναν ορισμένο τίτλο πριν από πολύ καιρό, η Βερόνα και πάλι εξασφάλισε τη διάσωση. Ωστόσο αγώνα τους κατά τον τελευταίο γύρο του ιταλικού πρωταθλήματος προσέλκυσε: προσφέρεται επειδή μονομαχία ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες σκοπευτές στην οποία διαδέχθηκε τον βετεράνο Βερόνα Luca Toni.Όταν ισοπαλία 2: 2 έδωσε ένας από τους στόχους της, ενώ ο Carlos Tevez από την Γιουβέντους στο τέλος δεν είχε γυρίσει ποινή

Toni και τελείωσε τη σεζόν σε είκοσι δύο στόχους, που είναι τριάντα οκτώ χρόνια από εξαιρετική απόδοση.. Ένας ψηλόλιγνος bonus εγγραφης επιθετικός έχει πλέον κοντά σε ένα τρόπαιο για το καλύτερο σκόρερ του πρωταθλήματος – στην πραγματικότητα θα μπορούσε απλώς να πιάσει Μάουρο Ικάρντι από την Ίντερ, ο οποίος έχασε δύο συλλόγους, την Κυριακή δεν θα πρέπει να λείπει από τη συνέλευση ενάντια Έμπολι. Η Τεβεζ δεν θα προσθέσει πλέον στα είκοσι γκολ που σκόραρε. Ο τελευταίος στόχος του Τόνι έπεσε για λίγο, σε μια εποχή που η Γιουβέντους οδήγησε με 1-0. Μετά τον οικισμό, αν και πήγε πίσω στα προβάδισμα χάρη στην Llorentemu, αλλά στο τέλος ήρθε η άγρια ​​στιγμές.

Κατ ‘αρχάς, μια ποινή για την Γιουβέντους, έριξε Tévez. Στη συνέχεια, η κόκκινη κάρτα για τον μεσαίωνα του Pepe και η κανονική κατάσταση.Και μετά από αυτό, η αποζημίωση του Γκόμεζ. Αλλά ακόμα και αυτό δεν είναι Γιουβέντους δεν χαλάσει τη χαρά, η κεφαλή του τραπεζιού θα είναι το τέλος του πρωταθλήματος ένα μεγάλο προβάδισμα -. Όμως τη δεύτερη Ρόμα έχασε δεκαεπτά βαθμούς

Στο δεύτερο αγώνα του Σαββάτου Μίλαν κέρδισε στο γήπεδο Αταλάντα Μπέργκαμο και το τέλος της αποτυχημένης σεζόν ήταν μια χαρά για τους οπαδούς. Οι επισκέπτες που είναι ένατος στον πίνακα, αν και μετά την απώλεια του στόχου Baselliho, αλλά στη συνέχεια γύρισε το σκορ χάρη σε δύο γκολ από τον Bonaventura και ένα Pazziniho ΤΓβί.